Fototapeta do pokoju dziecka

Jaka fototapeta do pokoju dziecka?

Wybór fototapety dla dzieci.

Dobór tapety, która będzie doskonale komponowała się z charakterem pokoju dziecka nie jest łatwe.
Odpowiedni wzór nie tylko dostosowuje się do wystroju, ale także staje się inspiracją do zabawy i rozwoju malucha.

Oto lista 6 punktów, które warto wziąć przy wyborze tapety do pokoju dziecka.

  1. Wielkość wnętrza i fototapety do pokoju dziecka.
  2. Motyw na fototapecie.
  3. W jakim kolorze tapety do pokoju dziecka?
  4. Łatwość czyszczenia fototapety.
  5. Z jakiego materiału fototapeta do pokoju dziecka?
  6. BEZPŁATNIE wizualizacje na Twoim zdjęciu i projekt na wymiar.

1. Wielkość wnętrza i fototapety do pokoju dziecka.

Zwróć uwagę na proporcje i wielkość pokoju dziecka.
W mniejszych przestrzeniach lepiej sprawdzają się subtelniejsze wzory, by uniknąć wrażenia przytłoczenia.

Jasne kolory i delikatne wzory mogą optycznie powiększyć przestrzeń, co jest szczególnie istotne w małych pokojach, za to w większych pokojach można śmiało wybierać bardziej złożone i kolorowe wzory, dostosowane do zainteresowań dziecka.

Wykorzystaj optyczne triki, np. pionowe paski lub tapeta góry, wzór nr DD16, które nadadzą pokoju wyższe i bardziej przestronne uczucie.

Jeśli planujesz umieścić fototapetę na jednej ze ścian, zastanów się, która ściana byłaby najlepsza, aby osiągnąć pożądany efekt optyczny.

tapeta góry, fototapeta do pokoju dziecka
Fototapeta do pokoju dziecka, wzór nr DD16

2. Motyw na fototapecie.

Upewnij się, że motyw i postacie na fototapecie są odpowiednie dla wieku i zainteresowań dziecka.

Fototapeta góry stosowana jest w pokoju chłopca i dziewczynki. Dostępna jest w wersji szarej oraz tonacji ciepłej, jak wzór nr DD15. Fototapeta z górami to doskonały sposób, aby wprowadzić do pokoju chłopca i dziewczynki atmosferę przygody i odkrywania.

Dla pokoju chłopca idealne będą motywy związane z ulubionymi zainteresowaniami, takimi jak samochody, gry czy sporty oraz super-bohaterowie. Dynamiczne wzory, jak fototapeta z motywem sportowym lub samochodowym, stymulują aktywność i wyobraźnię dziecka.

Fototapeta zwisające kwiaty – wzór nr GD46 na tapetach nadadzą pokojowi dziewczynki przytulny charakter. Motyw kwiatowy może być w różnych kolorach, dopasowanych do preferencji i stylu dziewczynki.

tapeta do pokoju dziewczynki zwisające kwiaty
Tapeta pokój dziecięcy, wzór nr GD46

Flamingi są symbolem tropikalnej radości i energii, doskonałym wyborem do pokoju dziewczynki i niemowlaka. Tapeta z flamingami – wzór nr GD22, wprowadzi do wnętrza lekki klimat, nadając mu wyjątkowego uroku.

Warto wybierać stonowane kolory i delikatne wzory, które sprzyjają spokojowi i relaksowi.
Motywy związane z przyrodą, jak chmury, gwiazdy czy miękkie zwierzątka, tworzą przyjemne otoczenie dla dziecka i Twojego maluszka.

Fototapeta z flamingami do pokoju dziecka
Tapeta z flamingami

3. W jakim kolorze tapety do pokoju dziecka?

Wybierz paletę kolorów, która harmonizuje z resztą wystroju pokoju, tworząc przyjemne otoczenie.

Podczas wybierania koloru tapety, warto brać pod uwagę zarówno gust dziecka, jak i praktyczne aspekty, takie jak optyczne powiększenie pomieszczenia, czy dobranie kolorów, które łatwo wpiszą się w ewentualne przyszłe zmiany w wystroju pokoju.

4. Łatwość czyszczenia fototapety.

Dbałość o łatwość utrzymania czystości tapety to kluczowy aspekt, szczególnie w pokoju dziecięcym, gdzie nieoczekiwane plamy czy zabrudzenia są na porządku dziennym.

Z myślą o ewentualnych plamach i zabawach, wybierz tapetę, którą łatwo jest utrzymać w czystości.

Zawsze warto sprawdzić zalecenia producenta dotyczące pielęgnacji tapety. Niektóre materiały mogą wymagać specjalnego traktowania lub środków czystości i ostrożności.

czyszczenie fototapety, fototapeta zmywalna, wodoodporna
Czyszczenie fototapety winylowej na fizelinie Bakat

5. Z jakiego materiału fototapeta do pokoju dziecka?

Fototapeta do pokoju dziecka powinna łączyć w sobie estetykę i funkcjonalność.

Pamiętaj, że wybierając fototapetę do pokoju dziecka, oprócz walorów estetycznych, kluczowe są również kwestie praktyczne, takie jak łatwość czyszczenia i odporność na uszkodzenia.
Dlatego polecamy tapetę winylową na fizelinie z teksturą tynku, ze względu na szereg korzyści. Przede wszystkim dość spora grubość fototapety – 350g/m2 sprawia, że łatwo ją nakleisz i usuniesz ze ściany.
Materiał winylowy na fizelinie – tynk jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, co jest ważne w pomieszczeniu, gdzie dziecko może być aktywne.
Ponadto ze względu na swoją strukturę, jeśli już dojdzie do uszkodzenia, tapetę możesz podkleić i nie będzie to tak widoczne.

fototapetta winylowa na fizelinie z tekstura tynku Bakat
Fototapeta winylowa na fizelinie z tekstura tynku, grubość 350g/m2

6. BEZPŁATNIE wizualizacje na Twoim zdjęciu i projekt na wymiar.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze fototapety do pokoju dziecka, skontaktuj się z nami i skorzystaj z BEZPŁATNYCH poglądowych wizualizacji z wybranym wzorem fototapety z naszej oferty na Twoim własnym zdjęciu!
Wystarczy przesłać nam zdjęcie ściany, podać nazwy wzorów, a my stworzymy dla Ciebie poglądowe projekty.

bakat.sklep@gmail.com
tel. 790 562 522

Podsumowując – fototapeta do pokoju dziecka.

Zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów :

Wybierz motyw, który odpowiada zainteresowaniom i preferencjom dziecka. Dostępność różnorodnych wzorów pozwala dostosować tapetę do każdego gustu, od tapet z górami po motywy zwierzęce czy ulubiony sport.
Kolor tapety powinien harmonizować z resztą wystroju pokoju. Warto wybierać stonowane, łagodne kolory, które sprzyjają spokojnej atmosferze.

Fototapeta winylowa na fizelinie z teksturą tynku to praktyczne rozwiązanie. Jest łatwa w czyszczeniu, trwała i odporna na uszkodzenia, co sprawdzi się w aktywnym środowisku dziecięcym.

Wybierając fototapetę do pokoju dziecka, zwróć uwagę na to, czy jej montaż i demontaż są proste i czy możesz samodzielnie zmienić wygląd pokoju w przyszłości.

Ocen wielkość pokoju dziecka i dostosuj wzór tapety do tego, aby uniknąć przytłaczającego efektu w niewielkim pomieszczeniu.

Fototapeta nie tylko dodaje estetyki, ale także może stworzyć atmosferę sprzyjającą relaksowi i nauce. Dziecięcy pokój może stać się miejscem, w którym maluch będzie się rozwijał w przyjemny sposób.

Zastosowanie fototapety w pokoju dziecka to nie tylko kwestia dekoracji, ale również stworzenia przyjaznego i inspirującego środowiska, które sprzyja zdrowemu rozwojowi. Dlatego warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego wzoru i materiału.

fototapeta piłka nożna